Zahrada, která vydrží celý rok

Chtěli byste popíjet kávu každý den v obklopení zeleně? V dnešní době to není žádný problém. Můžete žít ve vnitrozemí, a i přesto se kochat přírodou. V létě i v zimě, příroda má mnoho tváří, a tak můžete ve vzduchu vidět poletovat padající listí i děti stavějící sněhuláka.
Ukrytí před bouří
A co dělat, když venku „padají trakaře?“ Nic, jen seďte a pozorujte kapky, jak stékají po vašem francouzském okně. Vám to počasí vůbec nevadí, vy si můžete v klidu hovět ve vaší zimní zahradě, a usrkávat šálek horké kávy. Výborným společníkem na zahřátí vám může být domácí mazlíček, ze kterého přímo sálá teplo. Kočky, to jsou typičtí mazly. Tak se neostýchejte a přitulte se. Zapalte si svíčky a udělejte si romantiku, byť i jen se svou kočkou.
Hurá, sluníčko je tady!
A když vylezou první sluneční paprsky, honem otevřete dveře dokořán a nadýchejte se svěžího, jarního vzduchu! Spojte tu „zazimovanou“ část zahrady s tou odrytou. Udělejte si snídani v trávě, upečte bábovku a horký čaj, nebo jen protáhněte svaly ranní jógou. Zkrátka a dobře vyměňte horká kamna za sluneční paprsky, která vás zahřejí stejně, dokonce ještě lépe, než praskající dřevo v krbu! A zato zatopte v krbu, kde si můžete připravit vynikající večeři. Dáte přednost lilku nebo kusu pořádného steaku?